Canım Arkadaşım Özgür Balpınar
Canım Arkadaşım Özgür Balpınar

Canım Arkadaşım Özgür Balpınar

İndirim Oranı : %30 İndirim
Fiyat : 22,50 TRY
İndirimli : 15,75 TRY

     • İlk Basım Tarihi: 01/08/2019
     • Baskı Sayısı: 1
     • Sayfa Sayısı: 184
     • Ebat: 13,5x20,5
     • ISBN: 978-605-08-3081-1
     • Yayınevi: Genç Timaş

:

 

Canım Arkadaşım

 

Bir arkadaş yalnızca bir arkadaştan mı ibarettir?

 

Koşarak gidilen sevinçlere, anlamlı bekleyişlere, umut dolu düşlere yaraşır arkadaşlık. Bazen plansız çekilen bir fotoğraf karesinden dolup taşıverir, bazense bir kuşun uçuşunda anlamlanır. Bazen düş sarısıdır, bazense turuncuya çalan bir kırmızı. Bazen gücünü bir ağacın yapraklarından alır, bazense dingin bir sessizlikten.

 

Taiyang ile Yue’nin, Güney Çin’deki Guangzhou eyaletinin varoş sokaklarında başlayıp Ginko ağacının yapraklarından sonsuzluğa uzanan hikâyesi bu. Varlıklı bir ailenin çocuğu olan Taiyang’la, bir atık fabrikasında çalışan Yue’nin yolları tesadüfen kesişir ve aralarında derin bir bağ kurulur. Birbirlerinden farklı olsalar da bu farklılıktan bir arkadaşlık yaratabilecekler midir?

 

Kitaptan Alıntılar

 

“Canım arkadaşım, seni anlamaya çalışmak dahi öyle güzel ki… Sözlerin gökyüzümde asılı duran birer yıldız... Sen böyle ay parçası gibi ışık saçarken söyle, seni nasıl bırakırım karanlıkta? Gölgemsin, yıldızımsın, Ay’ımsın, bana güzel hisler yaşatan hatıralarımda hep sen varsın.”
 
-------
 
“Zıtlıklar arasında gidip gelen ve bir denge kurmaya çalışan hayatın içinde kendi yerimizi bulmaya çabalıyorduk. Bu arayış sırasında hatalar yapıyor, hayal kırıklıklarına uğruyor ve yavaş yavaş öğreniyorduk. Hayatımız bazen bir salyangozun uzun yürüyüşü gibi ağır, bazense bir kelebeğin kanatlarının hafifliğinde geçip gidiyordu. Benim hayatımda şimdi sıra salyangozdaydı.”
 
 
 
Bu ürünün yanında bunları da tavsiye ediyoruz.