BENİM ZÜRAFAM UÇABİLİR Mert Arık
BENİM ZÜRAFAM UÇABİLİR Mert Arık

BENİM ZÜRAFAM UÇABİLİR Mert Arık

İndirim Oranı : %25 İndirim
Fiyat : ₺39,00
İndirimli : ₺29,25

 

 

Marka : Timaş Çocuk
Kitaplık : Çocuk Kitaplığı
Diziler : Umutlu Kitaplar
Sayfa / Ebat : 64s. / 12,5x19,5
İlk ve Son Baskı : Ağustos’21 / Ekim’21
Baskı Sayısı : 22
Çizer : Hüseyin Sönmezay
Barkod : 9786050842159

 

TADIMLIK OKU!

:
Herkes zürafa resmi çizebilir. Siz de çizebilirsiniz!

Moni, resim derslerini çok severdi. İlginç şekiller çizmeye ve renklerle oynamaya bayılırdı. Fakat bir gün tuhaf bir şey oldu. Moni resim çizemedi.

Hem de zürafa resmini… Öğretmeni, Moni’yi hayal ettiği her zürafayı çizebileceği konusunda cesaretlendirmeye çalışsa da o ikna olmuyordu.

Ancak öğretmeninin pes etmeye niyeti yoktu. Tabii Moni’nin de… Peki Moni, zürafa resmi çizebildi mi?

Hayal etmenin, kendine inanmanın, azim ve cesaretin önemini vurgulayan “Benim Zürafam Uçabilir”, kendini keşfetmek ve özgürce hayal etmek isteyen herkesi

büyüleyici dünyasına ortak olmaya davet ediyor.

 

Editörün görüşü

Renkleri ve çizmeyi çok seven Moni’nin kendi hayallerini istediği gibi çizebilmesini konu alan ve okuyucuları da bu yolculuğa davet eden bu kitap oldukça sıcak bir hikâyeye sahip. Moni’nin kendini keşfettiği dersler boyunca çocukların da keşiflerini destekleyen, onlara cesaret veren bu kitap Mert Arık’ın yalın dili ve çizer Hüseyin Sönmezay'ın betimleyici görselleri ile okuyuculara keyifli ve sürükleyici bir yolculuk vaat ediyor.

En önemli cümle

‘Herkes zürafa resmi çizebilir.’ Siz de çizebilirsiniz.

Bu kitap neden önemli

*Hayallerin çok çeşitli olabileceğini ve bir sınırının olmadığını anlatır. *Hayallerin çok farklı yöntemler ve yollarla gerçekleştirilebileceğini vurgular. *Kendine inanmak ve azimli olmanın vurgulandığı bu kitap çocuklar cesaret ve motivasyon sağladığı için kıymetlidir. *Yazarın dilinin akıcı ve kurgunun sürükleyici olması okuma sürecini oldukça keyifli kılmaktadır. *Kitabın sonunda yer alan etkinlikler ile okuyucuları ‘kendi zürafalarını’ çizmeye teşvik etmektedir.

Anahtar kelime
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR